French Alps
Sem vložte podnadpis

2 1. 2010 - 11 2. 2019

A opět jsem nepsala dlouho.. pardon!

Jsou Vánoce a já je netrávím doma.. možná se divíš a říkáš si "Proč?" Jak je to vůbec možné? Celé ty roky na hradě jsem vždy jela na Vánoce domů, abych je mohla strávit s rodinou. Letos je trávím s Em, mou přítelkyní. Ale ne doma. Ne u ní. Ne v Británii. Ne v Irsku. 

Rozhodly jsme se, že strávíme Vánoce a Silvestr na horách. Vtipná představa, když ani jedna z nás neumí lyžovat. Nešlo nám ale tak moc o lyže, ale o to, že budeme spolu, že to tam bude naprosto kouzelné a že navštívíme místo, kde jsme ještě nikdy nebyly. Přesněji v Alpách na straně Francie. Povedlo se mi zarezervovat si takový menší srub/chatu a domluvila jsem se s majitelem, ať nám to tam za příplatek vyzdobí.

A tak jsme tři dny před Vánoci vyrazily. Chtěly jsme totiž ještě chvíli zůstat v Paříži, kde jsem snad ještě nikdy nebyla v zimě. A měly jsme štěstí, protože napadl sníh.

Taky jsem chtěla udělat něco, co mě už delší dobu lákalo. A to další tetování. Rozhodla jsem se pro to, které mi bude připomínat mamku, že je vždy se mnou.

Dokonce i Em se rozhodla, že si nechá něco vytetovat. Úplně poprvé v jejím životě. Zvládla to moc dobře, byla statečná. Jsem na ni pyšná.

Přespaly jsme v hotelu a hned další den, 22., jsme nasedly na vlak a vydaly se do Lyonu. Z Lyonu to byla jen "chvilka", než jsme přijely tam, kam jsme se celou dobu chtěly dostat. Potkaly jsme se s majitelem, předal nám klíče a my poprvé uviděly tu krásu, co nám připravil. Dokonce nám tam připravil i vánoční stromek! 

Jelikož jsme se teda rozhodly nelyžovat, zvládla jsem ještě před odjezdem najít aktivitu, o které jsem si myslela, že by nás obě mohla bavit. A to zkrátka sáně. Ne jen tak ledajaké. Říká se tomu "snake ledge". Em jsem o tom obeznámila až po tom, co jsme se ubytovaly, a takhle nadšenou jsem ji snad ještě neviděla. To ještě netušila, co nás čekalo. Přišly jsme totiž na to, že tyhle sáně nejedou nijak pomalu. Ve skutečnosti jsou docela dost rychlé a je to pořádná dávka adrenalinu. A tak není divu, že jsme se svezly hned několikrát za těch několik dní, co jsme tam strávily.

Mimo to jsme taky pravidelně stavěly sněhuláky a před naším srubem to pak vypadalo jako malá vesnička. Dost času jsme ale byly buď ve srubu u krbu, povídaly si o všem možném a nemožném, hrály různé stolní hry a nebo se jen mlčky tiskly k sobě. Občas jsme taky zavítaly do blízké malé vesničky do malebné hospůdky, kam se scházelo docela hodně lyžařů. Nečekala jsem, že budou tak přátelští. A podle slov Em, ani ona to nečekala.

Silvestr jsme oslavily pořádně. Navštívily jsme hospodu, kde jsme se opily jako Irové společně s lyžaři a odpočítali tak všichni půlnoc. Zůstaly jsme tam ještě chvíli, než jsem se opilé rozhodly jít zpět do srubu. Skvělý nápad se opít, vážně. Nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem spadla do sněhu po cestě.

No.. jsme ve vlaku cestou zpět. Celkově bych řekla, že se mi tenhle výlet povedl naplánovat dobře. Obě jsme si odpočinuly od toho stereotypu ve smyslu práce, jídlo a spánek. Bylo to až osvobozující. Ani se mi nechce zpět do Londýna. Nejraději bych zůstala ve srubu pod dekou u krbu a byla s ní dál.

Než ale skončím zápis, ještě se musím vyjádřit, co se stalo za tu dobu, co jsem nepsala..

Naposledy jsme psala o tom, že se blíží svatba Giana a Adama. A skutečně jsem se dočkala. Jsou spolu roztomilí a moc to těm dvoum přeju. Tam jsem se vlastně v podstatě dala dohromady s Em. Je šílené, že jsem se po tolika letech dočkala. Několik let nazpět jsem psala, jak se mi líbí, pak jsem opět nabalovala profesorky, chodila s Beth. Stalo se toho tolik, je to šílené.

Mimo to měla svatbu i Vin a Carl. Nikdy bych nečekala, že se Vin vdá. Opravdu, nemyslela jsem, že se toho dočkám. Navíc je stejně stará jako já. Začínám se bát, co dělám špatně. A zvlášť, když Em na svatbě Giana a Adama chytila kytici. To snad i vypadá, že jsme teď na řadě my. Zatím se k tomu ale neschyluje. Jo, svatba. Potkala jsem tam Ala po nějaké té době. Je tak velký, přerostl Em. Je tam vidět určitá podobnost mezi nimi, ale ne moc. Tou největší jsou samozřejmě jejich vlasy. Al si ale dovedl i holčinu a jelikož bychom to nebyly my, začaly jsme je s Em dohazovat dohromady. Bylo vidět, že se tomu druhému navzájem líbí. Jen potřebovali pošťouchnout. Podařilo se nám taky s Em domluvit, že zahrajeme první tanec novomanželům. Vzala jsem si tedy svou kytaru, Em sebrala housle a pak už jsme jen čekaly. Vybraly jsme jim Bitter Sweet Symphony. A byl to úspěch podle mě.

Zůstaly jsme tam celkem do noci a pak jsme se rozhodly to zabalit. Vrátily jsme se ke mě domů a zbyla mi energie jen na to, abych ji vysvlékla z šatů (které jsem jí mimochodem koupila já). Pak už jsem se nezmohla na nic víc než na skok do postele a zavření očí.

A abych taky nezapomněla.. Vin a Carl očividně najímají fajn lidi. A pěkné.. musím si hold zvykat, že nejsem single a nemůžu koukat tam, kam chci.

Na závěr bych řekla to, že se toho jinak moc nic nestalo. Pořád létám, s týmem máme skvělé vztahy, Em mi chodí na zápasy a občas s námi do hospody. Dokonce jsem dala volňásek Rose Dragon, mladé holčině, kterou jsem potkala teprve nedávno. Je stejně nadšená do famfrpálu tak jako já. Dokonce to podle mě vypadá tak, že se po škole vydá stejnou cestou jako já. A tak jsem se jí rozhodla v tom snu trošku vypomoct a koupila jsem jí na minulé Vánoce nové koště. Byla nadšená a já se ani nedivím. Školní košťata jsou stará a pomalá a ona si se svými penězmi určitě nemůže dovolit jedno z nejlepších košťat na trhu. Já můžu, a tak jsem si prostě řekla, že jí pomůžu.

Další novinkou je to, že Katie odešla z Bradavic. Říkala, že tam není spokojená, nelíbí se jí tam a stejně tam nemá žádné kamarády. Společnými silami (ještě s taťkem) jsme tedy našli ideální školu. Tou je Fauflord. Byla jsem s ní obeznámena už díky Vivien, jelikož to je právě ta škola, kam chodila ona. Myslím si, že Fauflord Katie sedí mnohem víc než Bradavice. Nevím proč, připadá mi to tak.

Myslím, že už mě nic nenapadá.. tak mě tedy, deníku, omluv. Jdu se dál věnovat své drahé polovičce sedící vedle mě. Nemůžu tomu zkrátka odolat. Asi ji vážně miluju.. asi určitě.


Předchozí zápis

Další zápis